„Polski Szaniec” nr 2/2019 już w sprzedaży!

„Polski Szaniec” 2/2019 ukazał się w sprzedaży. Tematem przewodnim najnowszego wydania naszego czasopisma jest odpowiedź na wciąż pojawiające się insynuacje na temat rzekomej prorosyjskości Romana Dmowskiego. Poruszamy także zagadnienia związane z ofensywą środowisk LGBT i bieżącą sytuacją społeczno-polityczną w Polsce.

Czy Dmowski był prorosyjski?

W przestrzeni publicznej krąży fałszywa teza o rzekomej prorosyjskości Romana Dmowskiego. Narodziła się ona jeszcze przed odzyskaniem niepodległości przez Polskę w 1918 roku, a została utrwalona przez propagandę sanacyjną w okresie międzywojennym. Obecnie zaś powielana jest zarówno przez przeciwników obozu narodowego, jak również przez jego bezmyślnych epigonów.

Moralne szambo

Wiele już słyszałem zachwytów nad „dobrą” kondycją samorządów w Polsce, których kształt zawdzięczamy jednej z czterech sztandarowych reform premiera Buzka. Warto się więc zastanowić: czy faktycznie jest tak dobrze z tą samorządnością? Zwłaszcza, że najgorliwszymi piewcami jej osiągnięć są najwięksi beneficjenci, czyli sami samorządowcy.

Czy płaca minimalna jest potrzebna?

Wraz z rozpoczęciem kampanii wyborczej do Sejmu na nowo rozgorzała dyskusja na temat podniesienia jakości życia Polaków. PiS i Lewica widzą rozwiązanie tej kwestii w zwiększeniu dodatków socjalnych i podniesieniu płacy minimalnej.